Święto Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.  Głównym jego założeniem jest przekonanie, że różnorodność ta przyczynia się do większego zrozumienia  innych kultur i zacieśniania więzi międzyludzkich.

Święto to na stałe wpisało się w kalendarz imprez celebrowanych w naszej szkole, dlatego też i w tym roku nie mogło być inaczej.

Tym razem obchody Dnia Języków Obcych przypadły na 4 października. Gdy tylko wybrzmiał dzwonek na długą przerwę, uczniowie tłumnie zaczęli schodzić się na korytarz pierwszego piętra aby podziwiać występy swoich kolegów i koleżanek. Pośród rozmaitych dekoracji nawiązujących do kultury i historii Anglii, Niemiec, Włoch i Rosji, występujący zachwycali swoim wokalem i porywali całą publikę do zabawy. Młodzież z uśmiechem na ustach powtarzała słowa znanych szlagierów oraz z zainteresowaniem wsłuchiwała się w piękne aranżacje utworów znanych nieco mniej. Zwieńczeniem obchodów okazał się być fakt, że tamtejszy dzień to również Światowy Dzień Uśmiechu, chociaż święto to nie wymagało wcześniejszego przygotowania, bo panująca w szkole radosna atmosfera sprawiła, że uśmiech sam malował się na naszych twarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, wszystkim występującym oraz tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego święta oraz oczywiście czekamy na Was za rok by w podobnych nastrojach celebrować ten wyjątkowy dzień.

                                                                                                 Nauczyciele języków obcych