Ponad 500 „Szlachetnych Serc” w naszej szkole!!!

W weekend 8/9 grudnia 2018 r. odbył się finał akcji „ Szlachetnej Paczki”. W opoczyńskim magazynie, gdzie swoje prezenty zwozili darczyńcy, nie zabrakło również naszej szkoły. Już po raz drugi Samorząd Szkoły wraz z całą społecznością uczniowską, podjął decyzję o wyborze rodziny. Aby skompletować pomoc zdecydowaliśmy się podjąć dość duży wysiłek, mimo tego byliśmy pewni, że ofiarowana pomoc przyniesie nam wiele satysfakcji.

Pod czujnym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego p. Edyty Świderskiej i p. Izabeli Jaciubek cała akcja „ Szlachetnej” przebiegała szybko i sprawnie. W pierwszej kolejności odbyła się zbiórka funduszy. Wpłat dokonały wszystkie klasy z naszej szkoły jak również niektórzy nauczyciele !!!

Następnie dokonano zakupu wszystkich wymienionych przez rodzinę najpilniejszych ich potrzeb. W piątek odbyło się wielkie pakowanie na hali sportowej oraz strojenie szkolnej choinki w opoczyńskim magazynie.

W sobotę, w pierwszy dzień „ Weekendu Cudów”, dyrektor szkoły p. Monika Kluska, opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej dostarczyli paczki do magazynu. A tam:

  • na powitanie otrzymaliśmy ogromne brawa 🙂
  • w serdecznej atmosferze, przy ciepłej herbatce i słodkościach odbyliśmy rozmowę z opiekunem rodziny p. Zbyszkiem 🙂
  • otrzymaliśmy podziękowanie za to, że zdecydowaliśmy się być RAZEM ZE SZLACHETNĄ PACZKĄ

Cały czas finalizowania akcji był dla nas niesamowitym czasem bycia razem. Ofiarując innym, daliśmy również bardzo dużo sobie. I co ważne, z niesienia pomocy płynęła ogromna radość.

Sumując całą akcję warto zaznaczyć, że…

„Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarunkiem, ale strzałem prosto w serce. Przygotowana przez nas paczka to coś więcej niż materialna pomoc. To znak, że potrzebujący stali się dla nas kimś ważnym. A on sami poczuli, że znalazł się ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni sami potrafili uwierzyć w siebie”.

PO RAZ KOLEJNY ZDALIŚMY EGZAMIN!!!
BRAWO MY !!!

Szlachetna Paczka_z