Tańczyliśmy w szczytnym celu!

29 listopada 2017 r. był bardzo szalonym dniem w naszej szkole, bowiem na hali sportowej odbywał się Maraton Fitness o Puchar Pani Dyrektor. Celem maratonu jest propagowanie dobrej zabawy w miłym towarzystwie przy energetyzującej muzyce oraz promowanie zdrowego stylu życia. W tym roku maraton prowadziły: Katarzyna Lewocha i Justyna Wilk- nasze absolwentki, uczennica klasy IIIEG Klaudia Bryks oraz Katarzyna Niewadzi- nauczyciel wychowania fizycznego. Maraton trwał ponad 2 godziny, bo taką mamy charyzmatyczną, pełną pasji i energii młodzież. W czasie trwania naszej szalonej zabawy żaden uczestnik nie przegrywa i nie zostaje zdyskwalifikowany, chyba że sam zrezygnuje z dalszych tańców. Jury ocenia umiejętności rytmiczno – taneczne, technikę poruszania się, kondycje fizyczną, opanowanie zaprezentowanych układów choreograficznych, harmonię i piękno. W skład jury weszli: Aneta Wijata, Katarzyna Jankowska, Ewelina Telus oraz Katarzyna Kobierska – przewodnicząca. Podczas maratonu po raz pierwszy i na pewno nie ostatni, robiliśmy coś dla ciała i dla ducha. Żeromski to szkoła nie tylko z tradycją, z różnymi talentami, to także szkoła z wielkim sercem. W czasie maratonu Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj siebie” zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Na kiermaszu słodkości jedynie za złotówkę, można było skosztować pysznych ciast domowej roboty, przygotowanych przez wolontariuszy. Spotkanie na maratonie to nie tylko kształtowanie umiejętności tanecznych, ale też postaw prospołecznych. Obie te postawy są niezwykle cenne w codziennym życiu. I nam udało się tego dokonać.

Tegoroczna frekwencja na maratonie zaprzecza stereotypowym przekonaniom, że dzisiejsza młodzież jest leniwa, że nic się jej nie chce. Na parkiecie śmiało wyginało ciało prawie 300 osób. Świadczy to, tylko o tym jak mamy wspaniałą młodzież.

Opiekę medyczną na maratonie pełniła pielęgniarka pani Halina Piekarska oraz Harcerski Klub Ratowniczy Hufiec ZHP Opoczno w składzie: Patrycja Rogulska, Aleksandra Zaborowska, Aleksandra Cabaj, Natalia Mikołowska i Paulina Białas.

W związku z tym, że coraz więcej mężczyzn bierze udział w maratonach fitness, to w tym roku jury postanowiło nagrodzić trzy pierwsze miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Klasyfikacja w kategorii dziewcząt wygląda następująco:
I miejsce Julia Kaluźna IG
II miejsce Wiktoria Lach IF
III miejsce Zuzanna Mijas IIEG

Klasyfikacja w kategorii mężczyzn:
I miejsce Mateusz Ciupa IIIc
II miejsce Wiktor Bednarczyk ID
III miejsce Paweł Gągorowski III EG

Jury spośród tańczących wyłoniło także osobowości taneczne. Byli to: Aleksandra Piekarz (IIIC), Justyna Wiktorowicz (IIF1), Marcin Gruszczyński (IIIEG), Mateusz Gruszczyński (IIIEG), Honorata Wojtarek (IIID), Mateusz Porada (IIID), Artur Safaryan (IIBE), Wiktoria Wijata (IF), Katarzyna Skorłutowska (IIBE), Wiktoria Jarząbek (IG), Maciej Czuban (IIBE), Michał Popecki (IID), Mateusz Łukasik (IIF1), Antoni Kwaśniak (IIIF1), Ola Słowicka (IIF1), Weronika Franaszczyk (IIIC).

Nagrody wręczała wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie pani Anna Ksyta.