„Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna. Trzynastego każda droga jest prosta…”

W piątek 13 października odbyło się spotkanie nauczycieli, pracowników szkoły oraz emerytowanych profesorów liceum na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciel Posła na Sejm RP pana Roberta Telusa, Starosta Opoczyński Józef Róg, Przewodniczący Rady Rodziców pan Andrzej Śmigiel. Przybyli także emerytowani pracownicy szkoły. m.in. wieloletni dyrektor liceum pani Anna Caban.

Część artystyczną przedstawili uczniowie na co dzień działający w Kole Kabaretowo-Teatralnym „Spontan”. Zabrali oni uczestników uroczystości w podróż ku przeszłości i przyszłości. W swoim wystąpieniu opowiedzieli o ciągłości, spójności tego, co było dawniej i tego, co jest dziś. Przypomnieli emerytowanym profesorom szkołę taką, jaką była za ich czasów, ale nie zapomnieli też o tym, co szkołę tworzy współcześnie. A tworzą ją nauczyciele, uczniowie oraz ludzie, którzy od lat są związani z naszą szkołą. Ich obecność podczas dzisiejszej uroczystości i na innych uroczystościach szkolnych jest wyrazem ich ciągłego zaangażowania w życie szkoły. Także podziękowania emerytów jak i nauczycieli wyróżnionych w tym roku nagrodami były wyrazem wdzięczności dla Dyrekcji.

Wystąpienie młodzieży było podziękowaniem dla nauczycieli za ich codzienną, ciężką pracę. Nie zabrakło też życzeń, a śpiewająco życzyła w imieniu wszystkich Aleksandra Kowalczyk z klasy IIIF2 wykonując utwór „Żyj kolorowo” (autor tekstu: Wojciech Młynarski). Pozostaje tylko „już od dziś żyć kolorowo i marzenia najbarwniejsze mieć” czego z całego serca Wszystkim życzymy.

Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpili:
Julia Patynowska
Aleksandra Kowalczyk
Marta Łyda
Oliwia Nieć
Emilia Wojtarek
Aleksandra Gajewska
Rafał Kmiecik
Mateusz Ksyta
Mateusz Łukasik

Dziękujemy i dedykujemy Wszystkim Nauczycielom wiersz:)

Kiedy ktoś zapyta czego mnie nauczyłeś
Przecież byłem takim krnąbrnym uczniem
Odpowiem z uśmiechem
Dar uśmiechu utrzymałem
I przekazuję go innym
Ofiarowałeś mi cierpliwość dla własnych niedoskonałości
Ludzkiego geniuszu
Otrzymałem także pewność
Że zwątpienie jest pierwszą oznaką postępu

Wdzięczność ucznia
Nie zapisuje się w szkolnym dzienniku
Wdzięczność nie jest obiektem
Badań pedagogicznych
Wdzięczność ma tysiąc twarzy
I tajemniczy urok
Łobuzerskiej nieprzewidywalności
Do wdzięczności dorasta się latami
Całymi latami
Aby nigdy jej nie nazwać
Bo nie ma definicji
Bo jest bezzwrotna
Bo inna w każdym z nas