Turniej Miast w Amatorskiej Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Opoczno 2016

W dniach 19-20 marca 2016 roku w hali sportowej ZSO w Opocznie rozegrane zostały zawody w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Główny patronat nad zawodami w kategorii kobiet objął Powiat Opoczyński, natomiast w kategorii mężczyzn Gmina Opoczno. Organizatorem imprezy był pan Dariusz Lewandowski.

W sobotę 19 marca rywalizację rozpoczęły kobiety, które spotkały się po raz czwarty w tych rozgrywkach. Otwarcia zawodów dokonał pan Dariusz Lewandowski, który przywitał wszystkie przybyłe drużyny w imieniu swoim i pana Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga. W tym roku do Opoczna przyjechały drużyny: ,,Gotowe na wszystko” Warszawa, AZS UJK Kielce, ,,Dana-Gameb” Skarżysko Kamienna, ,,Black-Team” Rawa Mazowiecka oraz gospodynie młodziutkie zawodniczki ,,Volleyball-Team” z Opoczno. Zawody prowadzone były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 pkt. i dwóch przewagi – w przypadku tie breaka do 15 pkt. i dwóch przewagi. Mecze stały na wysokim poziomie, a rywalizacja między ekipami byłą zacięta, gdyż prowadzenie zmieniało się do samego końca. W tym roku najrówniejszą formę zaprezentował zespół z Kielc, który to nie przegrał żadnego spotkania i wywalczył I miejsce.  Równo grała również ekipa z Warszawy, lecz przegrana z Kielczankami uniemożliwiła im zajęcie I miejsca. Walka o III miejsce była równie zacięta, jednak ostatecznie jednym punktem to miejsce przypadło drużynie z Rawy Mazowieckiej. Opocznianki, które po raz pierwszy wystartowały pomimo młodego wieku i mniejszego doświadczenia pokazały momentami bardzo fajną siatkówkę. Systematyczna praca zaowocuje na pewno lepszymi wynikami. W trakcie zawodów prowadzona była klasyfikacja na najlepszą zawodniczkę turnieju, najlepiej atakującą i rozgrywającą. Ponadto nagrody otrzymały najmłodsza i najsympatyczniejsza zawodniczka turnieju.

Najlepsza zawodniczka – Joanna Kosmala AZS UJK Kielce

Najlepiej rozgrywająca – Magdalena Ormiańska AZS UJK Kielce

Najlepiej atakująca – Sylwia Toczek-Królak Black-Team Rawa Mazowiecka

Najmłodsza zawodniczka – Klaudia Karch Volleyball-Team Opoczno

Najsympatyczniejsza zawodniczka – Justyna Gałecka Rawa Mazowiecka

 

Wyniki końcowe:

 • I miejsce AZS UJK Kielce – 12 p
 • II miejsce ,,Gotowe na wszystko” Warszawa – 9 p
 • III miejsce ,,Black-Team” Rawa Mazowiecka – 5 p
 • IV miejsce ,,Dana-Gameb” Skarżysko Kamienna – 4 p
 • V miejsce ,,Volleyball-Team” Opoczno – 0 p

 

Skład zespołu z Kielc:

Magdalena Soboń, Magdalena Chojnecka, Magdalena Ormiańska, Maria Czarnecka, Ewelina Maciąg, Joanna Kosmala, Weronika Banasik.

 

Skład zespołu z Opoczna:

Agata Telusiewicz, Daria Zalewska, Marika Łukowiak, Agnieszka Dorocińska, Kinga Jaworska, Klaudia Karch, Natalia Cieślik, Aleksandra Stańczyk, Zuzanna Kucharska, Oliwia Łukowiak, Anna Bośka.

 

 

Wszystkie startujące zespoły na koniec otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Starostę Opoczyńskiego pana Józefa Roga. Wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe statuetki a drużyna z Kielc komplet strojów siatkarskich. Zakończenia zawodów dokonała pani Jadwiga Chruszczyk v-ce dyrektor ZSO w Opocznie wraz z Dariuszem Lewandowskim.

W niedzielę 20 marca na parkiecie dominowali siatkarze. Należy podkreślić fakt, że jest to XI edycja rywalizacji męskich drużyn w Opocznie. Główny patronat nad tymi zawodami od początku sprawuje Gmina Opoczno, a te zawody wpisano w kalendarz imprez cyklicznych naszego miast. Głównym organizatorem podobnie jak w przypadku kobiecej siatkówki był Dariusz Lewandowski. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał v-ce Burmistrz Opoczna pan Andrzej Kacprzak, który życzył wszystkim zawodnikom wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji. Atrakcją dla zawodników był występ formacji tanecznej ZAHRA prowadzonej przez panią Katarzynę Niewadzi.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów reprezentujących miasta: Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Przysuchę, Jastrząb oraz Opoczno (ze względu na wycofanie się zespołu z Łodzi do zawodów przystąpiły 2 ekipy z Opoczna). W odróżnieniu od kobiet drużyny męskie podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się: ,,Tome-Stone” Tomaszów Mazowiecki, ,,Tompex” Przysucha i ,,Art-Kom” Opoczno, natomiast w grupie B: ,,Karbet” Jastrząb, Skierniewicki Węgiel oraz Opoczno 2. Rywalizacja w całych zawodach odbywała się do dwóch wygranych setów do 25 p i dwóch  przewagi. Z grup do półfinałów przechodziły dwa pierwsze zespoły. W grupie A awans zapewniły sobie z pierwszego miejsca Przysuch,a z drugiego Opoczno, natomiast z grupy B z pierwszego Jastrząb, a z drugiego Skierniewice. W pierwszym półfinale zagrały Art-Kom Opoczno i Karbet Jastrząb. Nasz zespół który zawsze walczył o I miejsce tym razem musiał uznać wyższość ekipy z Jastrzębia i przegrał 2:0. W drugim z półfinałów Skierniewicki Węgiel walczył zacięty mecz z Tompexem Przysucha. Jednak drużyna z Przysuchy w decydujących momentach wykazała zimną krew co dało jej wygraną. W meczu o III miejsce Opoczno zagrało ze Skierniewicami. Opocznianie pomimo wyrównanej walki przegrali ten mecz i po raz pierwszy nie znaleźli się w czołowej trójce. W finale zagrały ekipy, które w trakcie całego turnieju nie przegrały meczu, ani nie straciły nawet jednego seta, czyli Tompex Przysucha i Karbet Jastrząb. Mecz był bardzo zacięty, prowadzenie zmieniało się zarówno w pierwszym jak i drugim secie. Pomimo to większą świeżością wykazali się panowie z Przysuchy i to oni po raz kolejny triumfowali w zawodach. W kategorii mężczyzn również prowadzona została klasyfikacja na najlepszego zawodnika, najlepiej rozgrywającego i najlepiej atakującego. I tak:

Najlepszy zawodnik – Mateusz Norek Tompex Przysucha

Najlepiej rozgrywający – Konrad Sobol Tompex Przysucha

Najlepiej atakujący – Michał Koryciński Karbet Jastrząb

 

Wyniki końcowe:

 • I miejsce Tompex Przysucha
 • II miejsce Karbet Jastrząb
 • III miejsce Skierniewicki Węgiel
 • IV miejsce Art.-Kom Opoczno
 • V miejsce Tom-Stone Tomaszów Mazowiecki
 • VI miejsce Opoczno 2

 

Całego podsumowania i wręczenia pamiątkowych pucharów, medali i nagród dokonali obecni na turnieju: v-ce Burmistrz Opoczna Andrzej Kacprzak, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sobczyk, v-ce dyrektor ZSO w Opocznie Jadwiga Chruszczyk i Dariusz Lewandowski. Organizator bardzo serdecznie dziękuje panu Józefowi Rogowi Staroście Opoczyńskiem i panu Rafałowi Kądzieli Burmistrzowi Opoczna za wsparcie finansowe dzięki któremu ta impreza mogła się odbyć. Jednocześnie duże podziękowania kieruje do młodzieży która poświęciła swój czas i przez dwa dni pomagała w organizacji turnieju, te podziękowania kieruje do uczniów: Wiktorii Kępskiej, Natalii Jurek, Michaliny Kowalskiej, Darii Zalewskiej, Natalii Kopery, Weroniki Szymańskiej, Wiktorii Wesołowskiej, Karoliny Gubiec, Klaudii Chmal, Natalii Malec, Łukasza Jurka, Dawida Kozery, Patryka Wierzbickiego, Damiana Bilskiego, Piotra Synowca.