Tydzień Profilaktyki – Żeromski 2015

KONKURS SAŁATKOWY – ŻEROMSKI 2015

,,Witam Wszystkich i zaczynamy!!”

Każdy kto chodzi do Żeromskiego wie że ten tydzień to różnego rodzaju warsztaty profilaktyki zdrowotnej, które w naszej szkole odbywają się co roku. Wczoraj tj. 25 lutego odbyła się rywalizacja w kategorii fitness, a w dniu dzisiejszym 26 lutego byliśmy świadkami niesamowitego konkursu sałatkowego, w którym udział wzięło w tym roku aż 18 drużyn reprezentujących klasy I-III. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach tj.: ,,Niebo w gębie” (smak) oraz ,,Raj dla oka” (wygląd). A punkty przyznawało szerokie jury w skład którego wchodzili: dyrektorki szkoły Małgorzata Mróz Duda, Jadwiga Chruszczyk a także: panie Katarzyna Kobierska, Anna Martyka, Krystyna Wołąkiewicz, Teresa Tępińska, Natasza Mazur, Anna Orłowska. Konkurs zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Swiderska, Izabela Jaciubek, Katarzyna Niewadzi, Dariusz Lewandowski i Robert Bodasiński.

To co pokazały w tym roku startujące zespoły przerosło oczekiwania wszystkich. Smakowite potrawy i co ważne wystrój stolików był fantastyczny.

Każda z klas prześcigała się w pomysłach chcąc zwrócić jak największą uwagę pracującego jury aby zdobyć jak najwięcej punktów. Po godzinnej degustacji potraw i oglądaniu wystroju poszczególnych stolików jury zebrało się na podsumowaniu. Po skrupulatnym liczeniu punktów wytypowano najlepsze zespoły. Lecz należy podkreślić, że różnice były niewielkie. Poniżej przedstawiamy najlepsze pięć zespołów w poszczególnych kategoriach:

Konkurencja ,,Niebo w gębie”:

I miejsce klasa III E (77 punktów)

II miejsce klasy: II F2 i II E/G (76 punktów)

III miejsce I A2 (75 punktów)

IV miejsce klasa I F1 (71 punktów)

V miejsce klasy: III C, III F, II C (69 punktów)

Konkurencja ,,Raj dla oka”:

I miejsce klasa I A1B (85 punktów)

II miejsce klasa II E/G (78 punktów)

III miejsce klasa II C (76 punktów)

IV miejsce klasa II F1 (75 punktów)

V miejsce klasa I F1 (70 punktów)

,,Manyfic”,,Manyfic”,,Manyfic”!!!!!!!!!!!

Na koniec zmagań najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyły Małgorzata Mróz Duda i Jadwiga Chruszczyk gratulując wszystkim wspaniałych pomysłów i doskonałego smaku.

Dziękujemy!!