Uczennice „Żeromskiego” na warsztatach językowych w Londynie!

Dziś nie pytamy dlaczego warto uczyć się języków obcych. Dla każdego nastolatka to oczywiste. Dziś pytamy jak uczyć, aby uczyć skutecznie?

Zespół Szkół Ogólnokształcących to miejsce, w którym oprócz rzetelnego przygotowania do egzaminów maturalnych i do podjęcia studiów na wymarzonych kierunkach, można podczas nauki sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Jako jedyna szkoła w regionie dajemy taką możliwość podczas bogatego programu projektów międzynarodowych.

Pierwszy projekt w tym roku szkolnym to kolejne już warsztaty językowe w Londynie, które odbyły się w dniach 15-20.03.2014. Warsztaty są uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii w naszej szkole. Podczas wyjazdu pracowano metodą projektu, a także jedną z najskuteczniejszych metod nauczania języków obcych – tzw. total immersion, polegającą na całkowitym zanurzeniu się w języku obcym poprzez stały kontakt z rodzimymi użytkownikami danego języka. Wszyscy zakwaterowani byli u rodzin brytyjskich, gdzie podczas posiłków i wspólnych wieczorów odbywały się konwersacje tylko po angielsku. Niektórzy mieli okazję spróbować egzotycznych potraw z całego świata, gdyż należy pamiętać, że Londyn zamieszkuje również ludność napływowa z najdalszych zakątków, dzięki czemu uczestnicy mieszkali np. u pani z Jamajki, inni u sympatycznej rodziny z Indii.

W programie pojawiły się także lekcje muzealne prowadzone przez Brytyjczyków. Intensywny program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych w naturalnych, codziennych sytuacjach. Możliwość zrobienia zakupów na jednej z najsłynniejszych ulic handlowych świata – Oxford Street, także  stwarzała okazje do płynnej komunikacji.

Wyjazd był również doskonałą okazją do poznania licznych londyńskich atrakcji. W programie m.in. rejs katamaranem po Tamizie, podziwianie panoramy miasta z lotu ptaka w London Eye, siedziba królowej Buckingham Palace, słynny Big Ben, National Gallery, dzielnica chińska Chinatown, Natural History Museum, Science Museum, Tower of London, najsłynniejszy most świata Tower Bridge. Niezapomniane wrażenia wywarła wizyta w imponującym studiu Warner Bross, gdzie kręcone były filmy o Harrym Potterze, gdzie również można było nauczyć się czarować, a nawet latać na miotle. Spacer w London Aquarium to spotkanie oko w oko z rekinami i innymi stworzeniami zamieszkującymi głębie oceanu.

Głównym celem warsztatów było przełamanie bariery językowej, pokonanie  lęków i niepewności w posługiwaniu się  językiem angielskim,  zmotywowanie  uczestników do dalszej nauki ale też uświadomienie im, iż efekty ich ciężkiej pracy są widoczne już dziś. Uczniowie radzili sobie znakomicie, potwierdzając, iż efektywność nauczania języka angielskiego w naszym liceum jest bardzo wysoka.

Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych praktyczną nauką języków obcych oraz poznawaniem nowych kultur zapraszamy do naszej szkoły. Zadbamy o wszechstronny rozwój umiejętności językowych (słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie), nauczymy skutecznej komunikacji i wyrażania swoich myśli, a przede wszystkim przygotujemy do egzaminów maturalnych.

Kolejne projekty językowe już niebawem. Wkrótce również pojawią się zdjęcia z Londynu 🙂

Organizatorką warsztatów jest Karina Larecka.

 IMG_0176 aAA