Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Młodzież z klas If, IIf, IIIf, Ieg i II eg w dniu 13 marca 2019r uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach Drzwi Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Drzwi otwarte to najlepszy sposób, aby zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje uczelnia. Organizatorzy bardzo się postarali i przygotowali dla przyszłych studentów mnóstwo atrakcji. Gości przywitał prof. Waldemar Machała Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej  Terapii wygłaszając wykład pod tytułem:” Co ze sobą zrobić po zakończeniu studiów? Można na przykład zostać anestezjologiem…. I to jeszcze wojskowym”. Uczniowie Żeromskiego brali również udział w warsztatach : sekcja zwłok, badanie śladów biologicznych, oględziny zwłok, dieta w zaburzeniach depresyjnych, redukcja tkanki tłuszczowej a rekreacyjne spożycie alkoholu, żywienie w cukrzycy tupu II.

Program był bardzo bogaty, obejmował  nie tylko  ciekawe wykłady, nie zabrakło w nim również interesujących  zajęć takich jak: ćwiczenia z laparoskopem, tajniki diagnozy, prezentacja technik fizjoterapeutycznych, czy wybuchowe eksperymenty chemiczne. Można było się dowiedzieć jak samodzielnie przygotować kosmetyki, oraz czym zajmuje się medycyna sądowa. Zatrzymując się przy którymś z wielu stoisk można było zmierzyć swój cukier, zbadać poziom tkanki tłuszczowej, albo zasięgnąć porady u studentów kierunku lekarsko- dentystycznego jak prawidłowo dbać o zęby. Studenci w rozmowach przybliżali uczestnikom różne dziedziny medycyny, opowiadali jak wyglądają studia, jakie są perspektywy zawodowe, czym zajmują się różne zawody medyczne.

Na gości czekało również stoisko Biura Obsługi Studiów, gdzie otrzymać można było informacje na temat oferty edukacyjnej uczelni, zasad rekrutacji na najbliższy rok akademicki, progów punktowych z poprzednich lat, ważnych terminów, a także dowiedzieć się jak otrzymać miejsce w akademiku lub stypendium.

Wyjazd na Uniwersytet Medyczny z pewnością pomógł naszym uczniom podjąć decyzję co chcą robić dalej w życiu.