Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 roku to dla wszystkich uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, zaproszonych gości oraz zgromadzonych uczniów przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kinga Karasińska. Następnie Pani Dyrektor Anna Pręcikowska-Skoczylas uroczyście powitała młodzież w murach szkoły, życząc wszystkim powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym wyjątkowym dla wszystkich roku szkolnym. Szczególne ciepłe słowa skierowała do Pierwszoklasistów dziękując, że wybrali szkołę, która cechuje się nowoczesnym i praktycznym podejściem, która godzi tradycję i nowoczesność. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że każdy dzień nauki w naszym liceum to odkrywanie pasji uczniów, potencjałów oraz ciekawości świata, która w nich drzemie. A godziny spędzone w murach szkoły staną się przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełniania marzeń. Głos zabrali również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Rafał Skoczylas – szef Biura Poselskiego Posła na Sejm RP, Roberta Telusa, Maria Barbara Chomicz -wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego oraz Barbara Stępień – przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.
Po kilkumiesięcznej przerwie nauczyciele i uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, całą społeczność naszej szkoły obowiązują zasady bezpieczeństwa oraz reżim sanitarny na terenie całej placówki. Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy wśród społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.