Warsztaty taneczne z jazzu

To było pracowite, ale pasjonujące sobotnie (9.12.2017) przedpołudnie… Warsztaty z jazzu poprowadziła szalona Kamila Płóciennik, która pokazała nam piękno i harmonię, a walczyła z naszymi synchronami.

Kamila Płóciennik – tancerka i choreograf, studentka kierunku Wychowanie Fizyczne.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 12 lat w osiedlowym domu kultury w grupie tanecznej „Akcent”. Dwa lata później dołączyła do zespołu tanecznego „Cube Elite”, gdzie taniec stał się jej pasją i sposobem na życie. To tam poczuła smak porażek i sukcesów występując na różnego rodzaju zawodach i mistrzostwach Łodzi, Polski, a także Świata. Od 2008 do 2011 roku pracowała jako instruktor tańca w Akademii tańca Cube Dance ucząc głównie styli: Modern, Jazz, Show Dance, Taniec Współczesny, Stretching, a także prowadząc zajęcia dla dzieci.
W roku 2012 jako choreograf i tancerka zespołu Show Girls Cheerleaders dopingowała koszykarzom łódzkiego klubu ŁKS.
W grudniu 2013 roku dołączyła do Agencji Tanecznej Showtime.

Osiągnięcia:
3 miejsce w kategorii Modern Dance solo seniorki na Krajowych Mistrzostwach Modern, Jazz, Balet 2008
3 miejsce w duecie (Łukasz Józefowicz + Kamila Płóciennik) na Krajowych Mistrzostwach Show Dance 2009
2 miejsce w kategorii Free Show solo seniorki na Otwartych Mistrzostwach Polski IFMD 2010
1 miejsce w duecie (Łukasz Tomaszewski + Kamila Płóciennik) na Otwartych Mistrzostwach Polski IFMD 2010,
1 miejsce w duecie (Łukasz Tomaszewski + Kamila Płóciennik) na Mistrzostwach Świata IFMD w Tańcu Sportowym 2010,
Główna rola w filmie kina niezależnego D. Pawłowicza pt.”Taniec w chmurach” 2010
4 miejsce w duecie (Łukasz Tomaszewski + Kamila Płóciennik) na Krajowych Mistrzostwach Modern, Jazz, Balet IDO 2011

Skończyła kurs na instruktora tańca nowoczesnego w 2008r, organizowany przez Korporację JAST .

Jazz jako taniec,  łączy ze sobą balet, modern i akrobatykę, jest pokazem dużych umiejętności fizycznych tancerza. Taniec jazzowy wymaga nie tylko silnych mięśni, ale także sprawności całego ciała, ponieważ jedynie gdy jesteśmy dobrze rozciągnięci, możemy go efektownie zatańczyć. Jazz przywodzi na myśl spektakle teatralne, a jego korzenie sięgają Afryki. To ciekawe połączenie przyczynia się do tego, że jazz stał się bardzo popularnym stylem tanecznym.

Technika tańca jazz nie należy do łatwych – już same podstawy tego stylu wymagają dobrej koordynacji ruchowej, wyrobionego zmysłu równowagi, płynności ruchów, rozciągnięcia. Nic dziwnego, że najlepiej radzą w nim sobie osoby, które dobrze opanowały podstawy baletu.

Jednak jazz, mimo że technicznie jest tańcem dość skomplikowanym, wygląda bardzo efektownie – stąd jego duża popularność i mnóstwo osób chętnych do nauki jego podstaw.

To było dla „Zahra Fitness” całkiem nowe wyzwanie. Mimo, że nie tańczymy baletu to sprostałyśmy wymaganiom instruktora. To było dla nas piękne, nowe doświadczenie. Efekty tej ciężkiej pracy będzie można zobaczyć już 14 stycznia na Wielkiej Orkiestrze.