Warsztaty z HIP – HOPU w „Żeromie”

Na przełomie października i listopada 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Opocznie, czyli w popularnym „Żeromie”,  odbyły się warsztaty taneczne z hip – hopu. W zajęciach uczestniczyły dziewczęta reprezentujące formację taneczną „Zahara Fitness”. Podczas warsztatów uczestniczki doskonaliły swoje umiejętności w zakresie tańca hip – hop i w zakresie tworzenia choreografii. Poszerzały swoje umiejętności rytmiczno – taneczne. Pracowały nad harmonią, pięknem i estetyką ruchu. Uczyły się technik szybkiego zapamiętywania rozbudowanych układów tanecznych oraz dowiedziały się, jak efektywnie trenować. Dla wszystkich miłośników tańca i hip – hopu była to niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, aby zobaczyć na własne oczy, co potrafią wyjątkowi instruktorzy i czerpać z ich z ich umiejętności wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Koordynatorem warsztatów była Kasia Niewadzi – nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO i dyplomowany instruktor fitnessu.

Wyjątkowość tych warsztatów, to przede wszystkim zajęcia na najwyższym poziomie, prowadzone przez jednego z najlepszych i doświadczonych instruktorów tańca i choreografa Kamila Hofta.  Kamil uczestniczył w wielu warsztatach tanecznych miedzy innymi Summer Dance Intesive, DanceMania, Back to the Groove, Tricky LA, Europejskie spotkania taneczne, Hip Hop Mania, Fair Play Dance Camp. Uczył się  od NIKA DEMOURY (główny choreograf J.Bibera), LEE DANIELSA, SWEET, JAOU ASSUNCA, TONY CZARA, JIANA, LAURY EDWARDS, CANDANCE BROWN, KYLE HANAGAMI, KEVINA MAHERA, ANTHONY KAYE, VIET DANGA, GABRIEL FRANCISCO,SWEET, FLOCKEYA, MONCELLA „il cosbyego”, DAMONA FROSTA,TIGHT EYEZ-krump, LANDO WILKINSA,WILLDABESTA, MANKA, SANDI, MARCINA MROZINSKIEGO bboying-STORM, ROXRITE,KEEBZ,KID DAVID,POE ONE, bboy THOMAZ,oraz Mirosława Bednarkiewicza i  wielu innych.
Brał udział w wielu pokazach i zawodach w całej Polsce m.in. RYTMY ULICY i THE STYLE CRASH. Był choreografem Kordiana Kacperskiego na „Look of the Year” w Łodzi oraz współpracuje z teatrem im. Jaracza w Łodzi, gdzie brał udział w spektaklach „Sen nocy letniej” w. Szekspira.

Były to bardzo intensywne i ciekawe warsztaty. Mamy nadzieję, że ta współpraca to dopiero początek wielkich wyzwań, jakie podejmuje formacja :Zahra Fitness”. Dziś zespół liczy 30 osób. Są to dziewczęta i chłopcy w wieku 7-18 lat, dla których obcowanie z tańcem i muzyką jest rozrywką i pasją, ale także ciężką pracą. Zajęcia w zespole to nauka różnych stylów tanecznych i widowiskowych kroków, gestów i choreografii, a przy tym świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Jedno jest pewne, kiedy tylko zespół jest na parkiecie, zaraża innych swoją niesamowitą energią i czadową muzyką.