Wielka GALA BOKSU w „Żeromie”

5 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, czyli w popularnym „Żeromie” odbyła się Gala Boksu i walki kickboxingu o Puchar Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli.

Na ringu w Opocznie zaprezentowało swoje  umiejętności dziesięć zawodniczek i czterdziestu zawodników z ośmiu klubów: MUKS Widzew Łódź, Włókiennik Łódź, Fighter Club Kielce, Boks Lublin, Zagłębie Konin, Dragon Ostrowiec, Skalnik Wiśniówka, Gwardia Łódź.

Galę uroczyście otworzył Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, podkreślając rangę wydarzenia podczas, którego możemy podziwiać utytułowanych opocznian m.in. boksera Damiana Pokusę juniora w wadze do 70 kg (ucznia naszej szkoły) oraz kickboxera Piotra Stępnia.

Opoczyńską galę boksu swoim udziałem zaszczycili wielcy, byli zawodnicy polskiego ringu np. Paweł Skrzecz – Wicemistrz Olimpijski z Moskwy oraz Leszek Borkowski trzynastokrotny Mistrz Polski. W sumie stoczono 22 walki bokserskie w następujących kategoriach: kadeci 1999 – 2000, juniorzy 1997 – 1998, seniorzy 1996 i starsi waga od 75 do + 91 kg, oraz dwie pokazowe walki kickboxerskie formuły low kick.

Tego w naszym mieście a przede wszystkim w naszej szkole jeszcze nie było. Trenujący zawodnicy na korytarzach szkolnych, wielki ring na hali, brak wolnych miejsc siedzących i stojących, wspaniała oprawa muzyczna, cisza na hali w czasie walk bokserów z Opoczna, doping i aplauz publiczności, profesjonalizm, fair play i pokazy taneczne dziewcząt z Formacji Tanecznej „Zahra Fitness”.

Gala Boksu była bardzo intensywnym  i ciekawym doświadczeniem dla zespołu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wielkich wyzwań, jakie podejmuje formacja „Zahra Fitness”. Dziś zespół liczy około 30 osób. Są to dziewczęta i chłopcy w wieku 7-18 lat, dla których obcowanie z tańcem i muzyką jest rozrywką i pasją, ale także ciężką pracą. Zajęcia w zespole to nauka różnych stylów tanecznych i widowiskowych kroków, gestów i choreografii, a przy tym świetna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii.