Wiktoria Mikuła laureatką akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu”

Z niebywałą radością informujemy, że uczennica klasy IIa Wiktoria Mikuła uzyskała najwyższą nagrodę w swojej kategorii wiekowej w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „SERCE KAPSUŁY CZASU”.  Jury w znamienitym składzie, z przedstawicielami świata kultury i sztuki: Justyną Krzytyńską, Kornelią Wyszyńską, Pawłem Majką, Michałem Cetnarowskim, Maciejem Parowskim, Marcinem Czają, Marcinem Wierzchowskim, ogłosiło naszą uczennicę WIKORIĘ MIKUŁĘ LAUREATEM HONOROWYM, co oznacza, że praca Wiktorii zostanie zamknięta w Kapsule Czasu w formie oryginalnej i elektronicznej na sto lat. BRAWO! Ponadto Wiktoria otrzyma ZŁOTY CERTYFIKAT potwierdzający zamknięcie pracy w Kapsule Czasu.

„Kapsuły  przygotowuje się po to, by przekazać informacje o pewnym wycinku rzeczywistości. Pozwalają spojrzeć na ludzi, którzy nie chcą być zapomniani” – mówi Witold Migal z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. „Zawartość kapsuł to najczęściej dokumenty, listy i materiały, dające świadectwo epoki. Ale z tych rzeczy dowiadujemy się też sporo o ludziach, którzy dokonali tego depozytu”. Rzeźba Architektoniczna, którą prezentujemy poniżej jest szczególna, bo w niej zostanie przechowana praca uczennicy „Żeromskiego”.

W najbliższym czasie Wiktoria weźmie udział w Krakowie w uroczystym podsumowaniu Akcji i ceremoniale zamknięcia kapsuły. Celem uzupełnienia warto wspomnieć, że praca Wiktorii  powstała w ramach projektu realizowanego na lekcjach geografii. Wiktoria prezentuje w niej swoją wizję regionu opoczyńskiego za 100 lat. Aż chce się rzec „Może nie jesteś teraz tam, gdzie pragniesz być, ale Twoje dzieło będzie tam, gdzie tego chcesz”.

Składamy szczere wyrazy uznania dla Wiktorii Mikuły i jej Najbliższych. Niech ten wspaniały sukces owocuje szczęściem osobistym i wszechstronnym rozwojem. GRATULUJEMY!!!

kapsuła czasu Wiktoria Mikuła