Wow!!! Wakacyjne Webinarium z Waszyngtonu

13 sierpnia 2020 roku zainteresowani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym webinarium z Waszyngtonu zorganizowanym, w ramach Citizen Science, przez Earth Day Network. Wśród panelistów znaleźli się: Kathleen Rogers reprezentująca Earth Day Network, Anne Bowser z Wilson Center, Landon Van Dyke z Departamentu Stanu USA, Sam Droege – U.S. Geological Survey. Moderatorem wydarzenia był J. Marcelle Lashley-Kaborè. Do udziału w webinarium została również zaproszona pani Marzena Papis – nauczycielka geografii w naszej szkole. Celem seminarium prowadzonego przez aplikację Zoom było włączenie przedstawicieli różnych zawodów w badania naukowe mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom dla środowiska i zdrowia ludzi, promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Była to swego rodzaju kontynuacja działań podjętych 22 kwietnia 2020r. w ramach 50. Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku był on obchodzony w naszej szkole w formie zdalnej, ale niezwykle rozbudowanej. Uczniowie naszej szkoły, wraz z młodzieżą z całego kraju, uczestniczyli w wirtualnych warsztatach zorganizowanych przez Ministerstwo Klimatu. Podczas spotkania odbył się wideoczat z Ministrem Klimatu panem Michałem Kurtyką oraz warsztaty on-line z ekspertami: dr Mariuszem Gogólem (wykład „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje”), dr Tomaszem Rożkiem (wykład: „OZE. Skąd mamy prąd?”) i Szymonem Chałupką (twórcą kanału „Filmujemy!”; pan Szymon pokazał uczniom jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film).

Tematyka związana z ochroną środowiska, prowadzeniem działań stanowiących ratunek dla Ziemi jest nam szczególnie bliska, dlatego nasi uczniowie chętnie biorą udział w inicjatywach o tym charakterze.

Opisane wydarzenia to nie tylko poszerzanie wiedzy z zakresu ekorozwoju, to również doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym, zachowania, stawiania pytań. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy swoją postawą potwierdzają, że „choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie”.

12 3

Earth Day School Certificate - Kluska