Wspomnień czar – ach, cóż to był za bal…….!

Uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie 11 stycznia 2020 w murach szkoły bawili się na magicznym balu studniówkowym.
W kalendarium szkoły Studniówka jest dniem niezwykle uroczystym. Ta wyjątkowa noc zapadnie naszym uczniom w pamięci do końca życia. Przygotowania do niej trwały kilka miesięcy, a sceneria uroczystości była znowu zachwycająca. To przedsięwzięcie, które po raz kolejny miało niepowtarzalny charakter. Hala gimnastyczna kolejny raz bowiem zamieniła się na jedną noc w cudowną salę balową… A wszystkie starania rodziców były po to, aby Abiturienci mieli niezapomniane wspomnienia!

Tego wieczoru nie zabrakło również zaproszonych gości. Swoją obecnością część oficjalną uświetnili Poseł na Sejm RP pan Robert Telus, Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego pan Józef Róg i komendant Powiatowej Policji w Opocznie pan Konrad Kobierski.

Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Monika Kluska. Zaraz po jej słowach serdecznie zwrócili się do abiturientów pan Poseł Robert Telus i Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego pan Józef Róg. Obaj podkreślili doniosły nastrój chwili i jego znaczenie w życiu człowieka. Następnie głos zabrali przedstawiciele Komitetu Studniówkowego: pani Monika Matusiewicz– przewodnicząca i pan Marcin Kucharski– zastępca.

Po tradycyjnych słowach „ Poloneza czas zacząć” wszyscy zebrani usłyszeli pierwsze dźwięki dobrze znanej muzyki, w takt której płynnie weszło na halę 130 uczniów, robiąc tym samym ogromne wrażenie na wszystkich. Podobne emocje wywołał walc angielski. Za występ uczniowie otrzymali zasłużone brawa. Tegoroczne układy przygotowały nauczycielki wychowania fizycznego pani Edyta Świderska i pani Izabela Jaciubek. To one swoim profesjonalizmem sprawiły, że wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Tanecznym akcentem zakończono część oficjalną balu studniówkowego. Ale to jeszcze nie był koniec, to dopiero początek wspólnej zabawy, która trwała do białego rana.…

20200111_191637

20200111_191014

20200111_190443

20200111_192406