VI Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted”

6 czerwca 2023 roku uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego wzięli udział w „VI Wielkim Teście Języka Angielskiego – Challenge Accepted”. Głównym organizatorem  jest Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UMCS
prof. dr hab. Radosław Dobrowolski. Test składał się z 80 pytań z zakresu języka angielskiego na poziomie B2+/ C1 oraz wiedzy dotyczącej krajów anglosaskich. Nasi uczniowie zmierzyli się z uczestnikami z całej Polski. Młodzież zapoznała się też z ofertą kierunków uniwersytetu oraz poznała jego poszczególne wydziały i instytuty.

Czytaj dalej „VI Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted””

Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

W piątek 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I, II i III I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie wraz z opiekunami udali się na lekcję dyplomacji do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Ambasadorem od lipca 2022 r. jest dr Thomas Bagger  reprezentujący zarazem Prezydenta Federalnego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj dalej „Dyplomacja po niemiecku, czyli wycieczka do Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie”

Giro D’ Italia naszych uczniów – poznajemy kulturę i najpiękniejsze zabytki północnych Włoch

W dniu 11 kwietnia 2023 roku  40 uczniów naszego liceum wraz z trzema opiekunami paniami: Eweliną Cichańską- Szwaczyk, Edytą Świderską i Anetą Gancarz udali się w wymarzoną podróż przez Czechy i Austrię do Włoch. Naszym przewodnikiem była pani pilot z  częstochowskiego Biura Podróży „Linda”.

Czytaj dalej „Giro D’ Italia naszych uczniów – poznajemy kulturę i najpiękniejsze zabytki północnych Włoch”

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

15 marca po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego uczestniczyli w wydarzeniu pod nazwą Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które po dwuletniej przerwie odbyło się stacjonarnie w Centrum Dydaktycznym UM w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

Czytaj dalejDrzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi