Wygrywamy … marzenia!

16 stycznia 2018 roku, wczesnym rankiem, razem z uczniami klas 2d, 2c, 2a, 3c i 3f1 wyjechaliśmy do Warszawy. Przecież dla uczniów I LO im. S. Żeromskiego w Opocznie, niebywale ciekawych świata, cyklicznie odbywają się wyjazdy edukacyjne i krajoznawcze. A z każdego z nich wracamy bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia i wspomnienia!

I tak było również tym razem. Ale to zasługa przede wszystkim ludzi jakich spotykamy na swojej drodze! Od pracowników Studia TRANSCOLOR w Warszawie dostaliśmy zaproszenie na nagranie programu telewizyjnego realizowanego dla telewizji polskiej, nowoczesnego, pełnego napięcia i bogatego w wachlarz emocji, w którym uczestnicy walczą o swoje marzenia…

No właśnie! I naszym marzeniem było spotkać p. Pawła Orleańskiego – prowadzącego ten teleturniej. A skoro Stanisław Jerzy Lec mawiał: „Pamiętaj, wszystko jest możliwe! – Wczorajsze marzenia to dzisiejsza rzeczywistość”  to i nam się udało.

Byliśmy na nagraniu teleturnieju „The WALL. WYGRAJ MARZENIA” !

40 minutowy odcinek teleturnieju, w reżyserii Szymona Łosińskiego, prezentuje jedną parę graczy. Są to ludzie nietuzinkowi, z wielką życiową odwagą, pomagający innym. Bohaterowie odcinka zmagają się z tytułową ścianą. To ona decyduje o wygranej lub przegranej. Po każdym pytaniu ze strefy u góry ściany spada kula, która odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków, które w nieprzewidywalny sposób – zarówno dla graczy jak i dla publiczności – zmieniają kierunek spadania kuli. Na dole ściany znajdują się kieszenie z kwotami od 1 do 100 tysięcy złotych. Zatem, widzowie do ostatniego momentu nie wiedzą jaka będzie wysokość wygranej.

Trzymaliśmy mocno kciuki za grających, kibicowaliśmy im gromkimi brawami i okrzykami radości jak kule błyszczały kolorem zielonym, a współczuliśmy widząc czerwony kolor ściany …

Nagrania trwają troszkę dłużej niż emitowany odcinek. Ale nikt z nas nie zauważył jak długo :). Niezliczona liczba pracowników, życzliwych dla nas, wypełniła czas spędzony w studio ciekawostkami z pracy przy nagraniach. Poznaliśmy ludzi z wielką pasją, wytrwałych. Ludzi, którzy nie boją się robić w życiu to co lubią, a czego efektem ubocznym jest wywoływanie u innych radości i uśmiechu na twarzy!

I kończąc nasuwają się słowa Paulo Coelho („Alchemik”): „To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”!