Wymarzone świadectwa…

Wreszcie można cieszyć się świadectwami, które w nietypowy sposób wręczane były absolwentom I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie: po uprzedniej dezynfekcji rąk, przy zachowaniu odstępów, bez widowni, bez uroczystej oprawy, tylko z wychowawcą…No cóż, nie mieliśmy na to wpływu. Ten rocznik zapisze się na kartach historii z kilku powodów, jednym z nich będzie trwająca pandemia.

Wyjątkowe powody do radości mają trzy tegoroczne absolwentki ( na zdjęciu poniżej), które uzyskały najwyższe wyniki w nauce: Asia, Wiktoria i Milena to uczennice, które pracowały na swój sukces przez całe trzy lata w liceum i dużo wcześniej. Zawsze zdyscyplinowane, przygotowane i ambitne. Nic dodać, nic ująć…Nic więc dziwnego, że znalazły się na podium i zostały nagrodzone za swoją pracę.

Tytuł Absolwenta Szkoły 2020 zdobyła Joanna Zalega z kl. IIIF  ze średnią ocen 5,94 i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Starostę Opoczyńskiego pana Marcina Baranowskiego wraz z listem gratulacyjnym oraz nagrodę- upominek od posła na Sejm RP pana Roberta Telusa. .

II miejsce zajęła Wiktoria Wijata z kl. III F ze średnią 5,88, a III miejsce przypadło Milenie Polak z kl. III F ze średnią 5,75. Dla obu uczennic nagrody ufundowała Rada Rodziców I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Uczennice otrzymały również pamiątkowe albumy ( fundator Rada Rodziców I LO), które z pewnością będą pomagały w realizacji planów na przyszłość. Wymienione uczennice nie tylko miały wysoką średnią ocen i wzorową ocenę z zachowania, ale także liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach. Na podziw zasługuje również fakt, iż tegoroczna Najlepsza Absolwentka miała 100% frekwencję przez 3 lata uczęszczania do szkoły, a jej zamiłowanie do języków obcych – w tym do języka niemieckiego- doprowadziło ją do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i nie mogło dojść do kolejnych etapów…

Absolwentów z bardzo dobrymi wynikami było wielu, bo aż 68.

Szkoda tylko, że nie mogliśmy widzieć ich wszystkich zadowolonych i uśmiechniętych w Dniu Absolwenta 24 kwietnia 2020 i razem z nimi cieszyć się ukończeniem szkoły.