Wywalczyła indeks UW!

12 kwietnia uczennica z klasy IIIA1 naszego liceum, Aleksandra Czerwińska została laureatką konkursu o tematyce europejskiej i zdobyła jedno z 30 miejsc na studia I stopnia prestiżowego kierunku „europeistyka” na Uniwersytecie Warszawskim.

Był to już drugi etap rywalizacji w skali ogólnopolskiej, w której spełnienie warunków pierwszego stopnia było nie lada wyzwaniem. Początkowo należało napisać esej na temat: „Koszty i korzyści członkostwa Polski w Unii Europejskiej – ocena po 10-ciu latach od akcesji”. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 24 najlepsze prace, których autorów zaproszono do dalszej walki o nagrody – tym razem osobiście, w siedzibie uniwersytetu w Warszawie.

Uczestnicy zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej o UE, który był przepustką do ostatniej fazy rywalizacji, czyli odpowiedzi ustnej. Na szczęście Ola podołała temu zadaniu i finalnie znalazła się w gronie pięciu najlepszych. Wywalczyła tym samym nie tylko indeks UW, ale także nagrody rzeczowe. Opiekunem naszej laureatki był Pan Profesor Jacek Pluciński.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!