XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

OJP

W dniu  17. 02 .2018  odbyła  się część pisemna  zawodów okręgowych  XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do której w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowały  się  następujące  uczennice:

  1. Julia Ścierska z klasy IIA
  2. Izabella Jurek z klasy IIIf2

W zawodach II stopnia uczennice musiały wykazać się znajomością wiedzy i umiejętnościami  ujętymi  w podstawie programowej z języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych na poziomie rozszerzonym, wystarczającymi do uzyskania oceny celującej na zakończenie nauki przedmiotu w liceum.

Miło nam poinformować, że Julia Ścierska, uczennica klasy IIA, z powodzeniem przebrnęła przez pisemną  część   zawodów okręgowych i została zakwalifikowana do części ustnej, która odbędzie się 10. 03. 2018 roku.

Składamy  szczere gratulacje – tak wspaniałe osiągnięcia zawsze budzią podziw. Tym bardziej, że Olimpiada Literatury i Języka Polskiego  jest konkursem wyjątkowo trudnym, bowiem olimpijskie zmagania to nie tylko sprawdzian wiedzy i umiejętności, to również ważna próba charakteru. Aby zwycięsko przejść poszczególne stopnie eliminacji, trzeba wykazać się zarówno kulturą literacką i kompetencjami językowymi, ale także wytrwałością, ambicją, hartem ducha oraz  umiejętnością radzenia sobie ze stresem.

                                                      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                             Agata Karbownik