„Żeroma” czas zacząć

25 maja 2018 r. mieliśmy okazję gościć w naszych skromnych progach gimnazjalistów z okolicznych szkół. Cały dzień obfitował w wiele niespodzianek przygotowanych przez uczniów pod nadzorem nauczycieli naszej placówki.
Tego dnia, od rana można było mówić o świetnej współpracy całej społeczności I LO w Opocznie. Już od samego wejścia  na teren szkoły, poza jak zawsze dumnie siedzącym na ławeczce Żeromskim, gimnazjalistów witała rzesza licealistów, którzy dzieląc się na mniejsze grupy oprowadzali wszystkich przybyłych po najskrytszych zakamarkach szkoły. Całą wycieczkę rozpoczęto od wspólnego spotkania na hali sportowej, gdzie prowadzący Piotr Kubiszewski, Adam Walczak i Jakub Błażejewicz bawili publiczność swymi dialogami, które miały miejsce między występami uczniów z licznych kółek zainteresowań. Dla wszystkich przybyłych gości zaśpiewali wokaliści ze „Studia 107”, a formacja „Zahra Fitness” jak zwykle  umiliła czas swoim tańcem. Mieliśmy również okazję zobaczyć krótki, ale bardzo ciekawy występ koła kabaretowego „Spontan”. Całość podsumowała pani dyrektor Monika Kluska, mówiąc, że „to właśnie nasi uczniowie są naszym największym atutem” oraz zapewniając, że tutaj każdy jest traktowany po partnersku.
Po tym krótkim powitaniu gimnazjaliści ruszyli na dalszą część „wycieczki”, czyli prosto do sal lekcyjnych, w których czekali już na nich nasi uczniowie. To oczywiście oni wraz z nauczycielami poszczególnych przedmiotów przygotowali bardzo interesujące prezentacje wybranych profili kształcenia i przedmiotów. Młodszym koleżankom i kolegom niezwykle podobały się tzw. „przykładowe lekcje”, które pozwoliły im przybliżyć choć trochę magiczną atmosferę „Żeroma”,  jak również umożliwiły bardziej szczegółowe zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną.
Dobrego ducha ILO można było poczuć nie tylko w salach edukacyjnych. Przesiąkł nim także korytarz szkolny, gdzie nasi uczniowie byli przez cały czas do dyspozycji przyszłych kandydatów.  Miłym akcentem okazały się czekające na gimnazjalistów na świetlicy szkolnej słodkości, przygotowane własnoręcznie przez naszych uczniów, jak również turniej gry w warcaby. Liczne zdjęcia, przedstawiane nie tylko na gazetkach ściennych, ale także w prezentacjach multimedialnych, pozwoliły zobaczyć, jak intensywnie minął nam ostatni rok szkolny.
Wierzymy, że daliśmy z siebie wszystko, by ten dzień był niezapomniany i upłynął w niezwykłej atmosferze. Mamy nadzieję, że poczuliście klimat „Żeromskiego”, przekraczając mury najstarszej szkoły średniej w Opocznie. Szkoły z wieloletnim doświadczeniem i ogromną tradycją. Aż szkoda było się z Wami, Drodzy Gimnazjaliści żegnać.  Mamy  nadzieję, że będziecie miło wspominać nasz Dzień Otwarty.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam powodzenia w dobrym wyborze szkoły i powiedzieć „Do zobaczenia we wrześniu”!