Zuzanna Wylon – Master of English

JAng

Uczennica klasy III Fg – Zuzanna Wylon– wzięła udział w 46 Olimpiadzie Języka Angielskiego zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Na etapie szkolnym test składał się z zadań umożliwiających uzyskanie 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie, a wobec stale rosnącej liczby uczestników, konkurencja na tym etapie jest bardzo silna, co oznacza, iż nawet dobry uczeń może mieć kłopoty z awansem. Zuzia poradziła sobie jednak doskonale. Uzyskując 46 punktów, zapewniła sobie miejsce w półfinale.
Test II etapu był zbliżony pod względem trudności do wymagań, jakie stawiane są kandydatom na studia na filologię angielską. Uczennica rozwiązała dwa testy gramatyczne (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowy), test słownictwa (wstawianie słów w luki), test czytania oraz globalny test luk. I tutaj Zuzia również nie zawiodła. Osiągnęła fenomenalny wynik 87 punktów, torując sobie drogę do ostatniego składnika półfinału, jakim jest rozmowa w formie ciągłej wypowiedzi lub w formie dialogu z egzaminatorem na tematy o brytyjskiej i amerykańskiej kulturze, gospodarce, edukacji, polityce, historii i literaturze. Nasza Mistrzyni Języka Angielskiego poczyniła ogromne przygotowania i osiągnęła sukces, który na długo zostanie zapamiętany.

CONGRATULATIONS!

                                                                           Ewelina Cichańska – Szwaczyk